Almanya sürücüsüz otomobil için tarih verdi

Almanya da otomatik pilotlu araçların 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanması planlanıyor. Sürücüsüz araçlar için deneme parkurları oluşturuluyor.


Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Verdiği bir demeçte, Almanya'da otomatik pilotla çalışan otomobillerin 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanacağını tahmin ettiklerini duyurdu..

Sürücüsü olmayan ve merkezi bir sistem tarafından yönetilen otomobiller için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Dobrindt, "Beş yıl içinde yüksek otomatizme dayalı sistemleri seri üretime dahil edeceğiz. Böylece otomobillerimiz otobanlarda dijital olarak yönlendirilebilecek" dedi.

Deneme güzergahının Ingolstadt'ın diğer bölgelerine doğru genişletileceğini söyleyen Dobrindt, böylece otomobil üreticileri otomatik pilotlu araçları şehir içinde, gerçek trafik ortamında da test edebilmelerine olanak sağlanacağını belirtti.

Otomobillerin otomatik pilotlarla trafiğe çıkabilmeleri için 1968'de Viyana'da imzalanan trafik sözleşmesinin güncellenmesi gerekecek. Viyana anlaşması gereği otomobiller sadece sürücüleriyle trafiğe çıkabiliyor.04.01.2016 Admin |
Etiketler :
sürücüsüz otomobil
otomatik pilotlu araç
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Daha Güçlü Bir PS4 Geliyormu ?
Facebook tan terkedilme acısını azaltacak uygulama
Windows 10 Ücretsiz Olacak
Bilim Adamları Dünya Üzerindeki Yaşamın İlk Kanıtını Bulmuş Olabilir
Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.
Yerli Otomobilden İlk Görüntüler
Yerçekimi kuvveti nasıl oluşmuştur ?
Google Duo Yeni Nesil Mobil Video Arama Uygulaması
IFA 2015 in En İyi Akıllı Saatleri
Standart kol saatinizi akıllı saate dönüştürebilirsiniz!
İnsanlık Çıkarına Hacking Yapmak