Almanya sürücüsüz otomobil için tarih verdi

Almanya da otomatik pilotlu araçların 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanması planlanıyor. Sürücüsüz araçlar için deneme parkurları oluşturuluyor.


Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Verdiği bir demeçte, Almanya'da otomatik pilotla çalışan otomobillerin 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanacağını tahmin ettiklerini duyurdu..

Sürücüsü olmayan ve merkezi bir sistem tarafından yönetilen otomobiller için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Dobrindt, "Beş yıl içinde yüksek otomatizme dayalı sistemleri seri üretime dahil edeceğiz. Böylece otomobillerimiz otobanlarda dijital olarak yönlendirilebilecek" dedi.

Deneme güzergahının Ingolstadt'ın diğer bölgelerine doğru genişletileceğini söyleyen Dobrindt, böylece otomobil üreticileri otomatik pilotlu araçları şehir içinde, gerçek trafik ortamında da test edebilmelerine olanak sağlanacağını belirtti.

Otomobillerin otomatik pilotlarla trafiğe çıkabilmeleri için 1968'de Viyana'da imzalanan trafik sözleşmesinin güncellenmesi gerekecek. Viyana anlaşması gereği otomobiller sadece sürücüleriyle trafiğe çıkabiliyor.04.01.2016 Admin |
Etiketler :
sürücüsüz otomobil
otomatik pilotlu araç
Bunlarda İlginizi Çekebilir


2016 Yılı İtibari İle Ltd. Firmaların Web Sitesi Yaptırması Zorunlu
Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Google Duo Yeni Nesil Mobil Video Arama Uygulaması
Çizildiğine İnanması Çok Güç 3D Karakalem Resimleri
Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği
Yeni Nesil Apple Watch Geliyor!
iPhone 6s ve iPhone 6 Karşılaştırma
Mars Kolonisinde Türk İmzası
Mesenger Artık Apple Watch ile Kolunuzda
Yerli Otomobilden İlk Görüntüler
Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.