Almanya sürücüsüz otomobil için tarih verdi

Almanya da otomatik pilotlu araçların 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanması planlanıyor. Sürücüsüz araçlar için deneme parkurları oluşturuluyor.


Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Verdiği bir demeçte, Almanya'da otomatik pilotla çalışan otomobillerin 2020 yılından itibaren kullanılmaya başlanacağını tahmin ettiklerini duyurdu..

Sürücüsü olmayan ve merkezi bir sistem tarafından yönetilen otomobiller için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Dobrindt, "Beş yıl içinde yüksek otomatizme dayalı sistemleri seri üretime dahil edeceğiz. Böylece otomobillerimiz otobanlarda dijital olarak yönlendirilebilecek" dedi.

Deneme güzergahının Ingolstadt'ın diğer bölgelerine doğru genişletileceğini söyleyen Dobrindt, böylece otomobil üreticileri otomatik pilotlu araçları şehir içinde, gerçek trafik ortamında da test edebilmelerine olanak sağlanacağını belirtti.

Otomobillerin otomatik pilotlarla trafiğe çıkabilmeleri için 1968'de Viyana'da imzalanan trafik sözleşmesinin güncellenmesi gerekecek. Viyana anlaşması gereği otomobiller sadece sürücüleriyle trafiğe çıkabiliyor.04.01.2016 Admin |
Etiketler :
sürücüsüz otomobil
otomatik pilotlu araç
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Marsta Su Bulundu Ama Kuyu Suyu
Dünyanın İlk Web Sitesi Nasıl Görünüyordu?
Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.
2015 En İyi 10 Ultrabook Bilgisayar
WhatsApp mesajlarını fark ettirmeden okuyabilirsiniz!
Teleskop ile Uzay Keşfi
Mars Kolonisinde Türk İmzası
Mesenger Artık Apple Watch ile Kolunuzda
Daha Güçlü Bir PS4 Geliyormu ?
Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk
Alexa Rank Yükseltme İpuçları
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber