Pokemon GO Tehlikesi

Dünyada kullanıcı sayısını hızla yükseltmeye devam eden Pokemon-Go ,Türkiyede de ses getirdi.Oyun için etkinlikler düzenlenmeye başlandı ve facebook’ta Pokemon-Go buluşmaları için etkinlik sayfaları açıldı.


Cevahir Alışveriş Merkezi ,Taksim Gezi Parkı, ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Pokemon Go etkinlikleri

Telefonun GPS, bluetooth ve kamera özelliklerini kullanan oyun aslında göründüğü kadar masum değil.sunucuların çökmesine ve bataryanın ömrünü çabuk bitirmesinin yanı sıra hırsızlara, çocuk pedofillerine ve korsanlara yardım eden bir platform haline gelmiştir.

Piyasada olmayan ülkelerde oyunun malware versiyonu, APK dosyası görünümünde internete sızmış. Bu uygulamaların, DroidJack RAT isminde Trojan dosyası oldukları ve indirilmeleri durumunda telefonun kontrolünün korsanların eline geçtiği uyarısı veriliyor. Yapılan araştırmalarda çocukların topanma noktalarına ailelerinden ayrı geldikleri belirlenmiştir.GPS özelliği sayesinde oyunu oynayan insanları tenhada bekleyip soydukları gelen ihbarlar arasında.

Kullanıcı adı “zasch” olan ekşi sözlük yazarı Pokemon-Go’nun Türkiye kurbanlarından.Nişantaşı Çocuk Büro Amirliği önünde bu oyunu oynayan yazar polisin dikkatini çekmiş ve göz altına alınmıştır. Amirliğin üzerinde pokemon avladığını birtürlü açıklayamamıştır.


pokemon go14.07.2016 Feyhan |
Etiketler :
Pokemon GO Tehlikesi
pokemon
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği
Bilim Adamları Dünya Üzerindeki Yaşamın İlk Kanıtını Bulmuş Olabilir
Yeni Nesil Apple Watch Geliyor!
Kodlama Öğrenmek İsteyenler Nerden Başlamalı ?
Google Maps’in Street View Özelliği Türkiye de!
Yerçekimi kuvveti nasıl oluşmuştur ?
Teleskop ile Uzay Keşfi
Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Chrome'a Yepyeni Özellik Güncellemesi yayınlandı.
Ödüllü Yazılım Yarışması
Mesenger Artık Apple Watch ile Kolunuzda