Oyun Geliştirmek İsteyenlere Devlet Desteği

Dünya pazarında büyük gelir ve katma değer getiren sektörlere yönelmek isteyen Türkiye, bilişim teknolojileri alanında büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor.


KOSGEB de bu yönde yaptığı çağrıyla bilişim sektöründe faaliyet gösteren KOBi'lerin gelişmesi için oyun/mobil uygulama/yazılım dallarında destek sunacağını belitti.

Türkiye'de oyun geliştiren şirketlerin neredeyse hepsinin KOBİ düzeyinde işletmeler olmasından dolayı bu çağrı ayrı bir önem taşıyor.

KOSGEB'e ay sonuna kadar yapılacak olan başvurularda değerlendirme sürecinin ardından uygun görülen bilişim projelerine geri ödemesiz 100 bin lira, geri ödemeli 150 bin lira destek verilicek . Bu bağlamda projenin KOSGEB'den aldığı destek toplamda 250 bin TL olacak. Yapılan Çağrı'nın toplam bütçesiyse tam 50 milyon lira.

Yürütülen bu çalışma ve ileride gelecek başka desteklerle 2023 yılında Türkiye'nin oyun sektöründeki ihracat hacminin 2.5 milyar $ olması hedefleniyor.

Eğer sizin de gerçekten inandığınız bir projeniz varsa KOSGEB'e başvurmanız ve uygun görülmeniz halinde Türkiye için bambaşka kapıları açmanız an meselesi.21.06.2016 Alkan |
Etiketler :
kosgep
türk oyun firmaları
mobil uygulamalar
kobi
Bunlarda İlginizi Çekebilir


Teleskop ile Uzay Keşfi
Kodlama Öğrenmek İsteyenler Nerden Başlamalı ?
Facebook'ta Canlı Yayın Dönemi - Real Time
Wpa2 Wifi şebekeleri Saldırı Altında
Ödüllü Yazılım Yarışması
Tesla’nın otopilot aracı İstanbul trafiğinde
Akıllı Yüzük Mota: Dokunmatik Ekrana Yeni Soluk
Uçan Araba Projesine 100 Milyon Dolar
Yurt Dışından Telefon Getirmek İsteyenlere İyi Haber
Facebook tan terkedilme acısını azaltacak uygulama
SuperMassive IWCI Şampiyonluk Yolunda!