Google Duo Yeni Nesil Mobil Video Arama Uygulaması

Duo sadece cep telefonlarında çalışan, bir uygulama. Tarayıcılar veya diğer masaüstü araçları aracılığıyla Web üzerinde çalışmayacak. 


Pazartesi günü Google, Google Duo, iOS ve Android'de çalışan bir-bir video arama uygulaması başlattı.

Uygulamanın önümüzdeki birkaç gün içinde tüm dünyada satışa sunulacak,  Google'da temel yazılım mühendisi olan Justin Uberti 'nin verdiği bilgilere göre.Son derece umut verici sorunsuz, düşük hız, kablosuz servis yüksek hızdan Duo WiFi hücresel hizmet anahtarlar ve geçişler, olacak. Video araması düşük hızlarda bile sorunsuz çalışacak.

Bir telefon numarası yeterli olacaktır - ayrıca bir uygulama hesabına gerek olmayacak.
Duo, kullanıcıları,  "Knock Knock" adlı bir önizleme özelliği ile  Android kullanıcıları Duo açık olmasa bile, gelen aramaları görüntülemenize olanak tanıycak sistem, aynı zamanda giden çağrılarıda görüntülemenizi olnak sağlayacak.

Ancak, Duo uygulaması açıksa o iOS üzerinde çalışır ve iOS giden çağrıların kullanıcıların önizleme vermez.

Tüm Duo aramaları uç uca şifrelenerek koruma altına alınacak.

 

Duo sadece cep telefonlarında çalışan, bir uygulama. Tarayıcılar veya diğer masaüstü araçları aracılığıyla Web üzerinde çalışmayacak. Buna karşılık, Skype, Xbox One, PlayStation Vita ve birçok akıllı TV'lerde yanı sıra PC'ler, akıllı telefonlar ya da tabletler üzerinde çalışmalar devam etmekte.

Google Hangouts'un bir milyar kullanıcısı var - Windows, OS X, Linux ve Chrome üzerinde çalışır. FireFox için eklentileri bulunan program,  iOS ve Android üzerinde çalışarak ,hem birebir hemde grup video görüşmelerini destekliyor.

Ayrıca, metin, IM ve SMS destekler; Google Voice ve Project Fi ile bütünleşir; ve video bindirmeleri ve efektler sağlar.

Görüntülü sohbet ve IM istemcisi ooVoo Facebook ve kullanıcıların telefonlarına kişileri bağlar ve onları aynı seansta 12 arkadaş kadar eklemenize olanak verir. Microsoft, Windows, Windows Phone, OS X, Android, iOS ve Facebook üzerinde çalışır.

, Para transferleri ve Amerika Birleşik Devletleri'nde - Facebook Messenger özellikleri video dünya çapında aramalar yanı sıra fotoğraf ve video paylaşımı, sesli mesajlaşma, grup sohbetleri içermektedir.

 

"Eğer, yine de tüm bunlar istemiyorum sadece bire bir video görüşmesi yapmak istiyorum derseniz  Duo tercih edebilirsiniz 

 21.08.2016 |
Etiketler :
google duo
duo
video arama
DUO
video konferans
Bunlarda İlginizi Çekebilir


WhatsApp mesajlarını fark ettirmeden okuyabilirsiniz!
PayPal Türkiye'ye dönüş hazırlığında
Standart kol saatinizi akıllı saate dönüştürebilirsiniz!
2015 En İyi 10 Ultrabook Bilgisayar
Facebook'ta Canlı Yayın Dönemi - Real Time
Sosyal medyada dolandırıcılık kurbanı olmayın!
Tesla’nın otopilot aracı İstanbul trafiğinde
iPhone 6s ve iPhone 6 Karşılaştırma
Alexa Rank Yükseltme İpuçları
Yüz Tanıma Sistemlerinden Koruyan Gözlük !
Mars İle İlgili Yeni Bulgular Açıklandı